Krūtgalu ādas kopšana zīdīšanas laikā

Prasti uzreiz pēc dzemdībām ļoti bieži sievietēm ir sāpīgi krīūtskagli, sāpīga zīdīšana. Nereti krūtgalos pat veidojās plaisas, sāpīgi saberzumi. Tam var būt divi iemesli – bērns nepareizi satver krūti, kas ir jālabo, vai daržreiz sievietei krūtgalos ir ļoti jūtīga āda un viņai vienkārši vajag laiku, lai pielāgotos zīdīšanas procesam.

Intervija ar Sandru Lasi, zīdīšanas speciālisti, IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant) par pareizu krūtgalu ādas kopšanu zīdīšanas laikā.

1. Kādas ir lielākās sūdzības ar ko sievietes saskarās zīdīšanas periodā?

Prasti uzreiz pēc dzemdībām ļoti bieži sievietēm ir sāpīgi krīūtskagli, sāpīga zīdīšana. Nereti krūtgalos pat veidojās plaisas, sāpīgi saberzumi. Tam var būt divi iemesli – bērns nepareizi satver krūti, kas ir jālabo, vai daržreiz sievietei krūtgalos ir ļoti jūtīga āda un viņai vienkārši vajag laiku, lai pielāgotos zīdīšanas procesam. Ja krūtsgalos parādās kaut kādas plaisiņas, kādi pušumi, tad tie noteikti ir jāārstē.

2. Kādi līdzekļi šobrīd aptiekās ir pieejami, lai mazinātu diskomforta sajūtu krūtsgalos zīdīšanas laikā?

Ir sausā un mitrā dziedēšana. Sausā dziedēšana nozīmē to, ka tur kur ir pušums izveidojās krevelīte, zem kreveles notiek audu reģenerācija un tad tā krevelīte atkrīt. Savukārt ir tā saucamā mitrā dziedēšana, bez kreveles izveidošanās. Ja runā par krūtsgaliem, tad ir skaidrs, ka bērns tos zīž vairākas reizes dienā un katru reizi to kreveli nozīž. Tieši lanolīns ļauj bez kreveles izveidošanas sadziedēt pušumiņus, kas izveidojušies krūtsgalos. Lanolīns krūtsgalu pārklāj ar tādu aizsargslānīti, kas neļauj ādai zaudēt tās dabīgo mitrumu. Tas ir pilnīgi dabīgs komponents, kas fakitiski daļēji aizvieto mūsu smērvielu, ko mūsu āda izdala sevis aizsargāšanai. Bet tad kad mums ir pušums, tad protams, ka ādai pietrūkst tā sekrēta. Tātad lanolīns pirmkārt pārklāj ar aizsargslāni krīūtsgalus un otrkārt tas ļauj ādai elpot. Lanolīns netraucē gaisa piekļuvi, kas ir ļoti svarīgi dzīšanas procesā.

3. Cik bieži un kādos gadījumos lanolīnu nepieciešams lietot?

Ja runājam par lanolīnu, konkrēti firmas Maria lanolīnu, tās sastāvā ir tīrais, dabīgais lanolīns un tokaferols. Tokaferols faktiski ir E vitamīns. Pateicoties E vitamīnam Maria Nipple Cream ir mīkstāks. Šis līdzeklis- lanolīns ar vitamīnu E ir mīkstāks, maigāks un to ir vieglāk uzklāt uz ādas. Kā arī E vitamīns papildus veicina audu reģenerāciju, jo tas Evitamīns ir antioksidants. Līdz ar to mēs Maria Nipple Cream varam lietot tad, kad mums vienkārši liekas, ka krūts gali ir sausi, kad ir kāda diskomforta sajūta pie zīdīšanas. Lanolīns apvelk nervu galiņus un līdz ar to krūtsgali nav tik jūtīgi. Maria Nipple Cream var lietot pēc katras zīdīšanas reizes. Krēmu jāsmērē virsū uz krūtsgala, tas nav jāmazgā nost, ar to droši var zīdīt bērnu. Princicipā pie jebkuras diskomforta sajūtas vai arī, ja izveidojās pušumiņi vai saberzumi- smērējam virsū. Tādējādi krūtsgali ātrāk sadzīs, bez tām krevelītēm. Maria Nipple Cream ir vienīgais līdzeklis, kas nepieciešams, lai krūtsgali pilnībā sadzītu. Bet ikdienā lanolīns ir lietojams ne tikai krūtsgaliem, bet tas ir ļoti labs līdzeklis, ko var lietot arī ziemas periodā uz rokām, lūpām, uz visām sausām vietām, kad āda ziemā paliek sausa. Lanolīns neaizvieto krēmu, bet tieši saglabā ādas dabīgo mitrumu.

4. Vai lietojot Maria Nipple Cream var zīdīt bērnu?

Lietojot šo krēmu droši var zīdīt bērnu, bet atceramies, ka mēs šo krēmu klājam plānā kārtiņā uzreiz pēc zīdīišanas. Faktiski līdz nākamajai reizei tas jau ādā ir iesūcies, atšķirībā no daudziem citiem līdzekļiem, kas ir jāmazgā nost. Ja mēs katru reizi mazgājm nost- tad tas padara vēl krūšu galus sausus. Tāpēc ir svarīgi, lai tie tiktu mitrināti.

5. No kurienes iegūst lanolīnu?

Lanolīnu iegūst no aitas vilnas, līdz ar to tas ir pilnībā dabīgs līdzeklis, kas ir draudzīgs mūsu organismam.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt